Staff
Senior Leadership Team | |
---|---|
Mrs Sue Nardoni Headteacher Designated Safeguarding Lead | |
Miss Nicola Colley Deputy Headteacher Head of COIN & Special Educational Needs Data Protection Lead Designated Safeguarding Lead KS2 Reading and Writing Lead MFL Lead | |
Mrs Sara Perkins Key Stage 2 Lead Maths Lead | |
Mrs Lyndsay Roberts Early Years Foundation Stage and Key Stage 1 Lead Key Stage 1 Reading and Phonics Lead Designated Safeguarding Lead - Early Years |
Nursery Little Gems Team | |||
---|---|---|---|
Ms Jodie Sherlock Early Years Teacher Designated Safeguarding Lead - Nursery | Ms Karen Francom Nursery Nurse | ||
Ms Lucy Constant Nursery Nurse (maternity leave) | Mrs Joanne Hunter Nursery Nurse | ||
Miss Jodie Haley Nursery Nurse | Mrs Nina Hiley Nursery Lunchtime Supervisor |
Reception Diamond Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Lyndsay Roberts Reception Class Teacher Phonics & Key Stage 1 Lead | Mrs Ali Chennel Teaching Assistant | ||
Miss Kyla Wright Teaching Assistant |
|
Year 1 Ruby Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Chloe Reed Year 1 Class Teacher RE Lead | Mrs Janice Sherwood Teaching Assistant | ||
Miss Jess Perkins Higher Level Teaching Assistant | Miss Tara Goodfellow Teaching Assistant |
Year 2 Emerald Class Team | |||
---|---|---|---|
Miss Alexis Puddle Class Teacher | Miss Pippa Bond Teaching Assistant | ||
Ms Victoria Bowman Teaching Assistant (PM) |
Year 3 Sapphire Class Team | |||
---|---|---|---|
Mr Ed Carpenter Year 3 Class Teacher History, Geography and Computing Lead | Mrs Leica Glennon Teaching Assistant | ||
Mrs Erica Deakins Teaching Assistant (PM) |
|
Year 4 Topaz Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Sophie Woodgate Year 4 Class Teacher Science Lead | Miss Charlie Hatzfeld High Level Teaching Assistant Website Coordinator Educational Visit Coordinator (EVC) | ||
Mrs Tammy Moth Teaching Assistant (PM) | Mrs Linda Cotton Teaching Assistant (PM) |
Year 5 Opal Class Team | |||
---|---|---|---|
Miss Amy Antony Year 5 Class Teacher | Miss Jenny Cooper High Level Teaching Assistant | ||
Mrs Alison Tedder Teaching Assistant (PM) | Mrs Daisy Quinn Teaching Assistant (maternity leave) |
Year 6 Amber Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Sara Perkins Year 6 Class Teacher Key Stage Two Lead Maths Lead | Mrs Janice Blanchard Teaching Assistant (AM) | ||
Mrs Tammy Moth Teaching Assistant (AM) | Miss Charlie Hatzfeld Teaching Assistant (PM) | ||
Mrs Sharon Ayres Teaching Assistant |
COIN and Interventions Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Abbie Sorrell KS2 COIN Teacher Art Lead | Miss Charlotte Ross EYFS/KS1 COIN Teacher PHSE Lead | ||
Mrs Alison Tedder EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant | Miss Cherise Salmon KS2 COIN High Level Teaching Assistant ELSA Lead | ||
Ms Yeonhee Jeong EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant | Mrs Erica Deakins KS2 COIN Teaching Assistant | ||
Ms Beth Clay EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant | Mrs Karen Hawkins KS2 COIN High Level Teaching Assistant | ||
Mrs Linda Cotton EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant | Ms Victoria Bowman KS2 COIN Teaching Assistant |
Other Teaching Staff | |||
---|---|---|---|
Mr James Batchelor PE Coach (Mon) | Mr Mark Fenton PE Coach (Wed & Fri) |
Non-Teaching Staff | |||
---|---|---|---|
Mrs Hazel Flack School Secretary Headteacher's PA | Mrs Sarah Simmons Admission, Attendance and Data Officer | ||
Mrs Vanessa Drew COIN/SEND Admin | Mrs Theresa Rudley School Business Manager | ||
Mr Aaron Walding Premises Manager |
|